Co zrobisz jak mnie złapiesz?

Banksy, brytyjski artysta graffiti, tworzy odważne i często bardzo ryzykownie umiejscowione dzieła o przekazie antywojennym, pacyfistycznym i antykapitalistycznym.

Projekty jego autorstwa, stworzone w charakterystycznej technice szablonowej, najczęściej powiązane z miejscem ich umieszczenia, zawierają w sobie humorystyczne grafiki, symbole oraz slogany. Jednym z takich symboli charakterystycznych dla artysty stał się szczur (z języka angielskiego”rat” anagram słowa „art”- „sztuka”).

Graffiti pojawiające się w przestrzeni miejskiej często jest przejawem wandalizmu, dlatego właściciele nieruchomości starają się walczyć z bezprawnie ingerującymi w ich własność sprawcami. W skali kraju wskaźnik zagrożenia niechcianym graffiti wynosi 182,2 aktów zniszczenia na 100 tys. mieszkańców. Właściciele zniszczonego mienia nie zawsze jednak zgłaszają się na policję, ponieważ udaje się złapać zaledwie 30% sprawców.

Czy Banksy któregoś dnia również stanie przed wymiarem sprawiedliwości, czy zakończy swoją karierę artystyczną jako nieuchwytna legenda graffiti?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s