Życie

Według badania przeprowadzonego w 56 państwach, ”powieszenie się” jest najpopularniejszym sposobem popełnienia samobójstwa w większości państw świata. Według statystyk wybierane jest przez 53% mężczyzn i 39% kobiet.
W 2017 roku pożegnaliśmy między innymi dwóch amerykańskich muzyków zmarłych w wyniku samobójstwa przez powieszenie – Chrisa Cornella (Soundgarden, Audioslave) oraz Chestera Bennington’a (Linkin Park). Cornell przez większą część swojego życia walczył z depresją oraz rożnymi uzależnieniami, między innymi od substancji narkotycznych, alkoholu, leków na receptę. Bennington podobnie jak Cornell zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu, chorował również na depresję. Śmierć wokalisty Linkin Park poruszyła fanów do tego stopnia, że przyczyniła się do dramatycznej fali samobójstw, osób gotowych pójść w ślady swojego idola. Zaniepokojona takimi doniesieniami rodzina muzyka postanowiła założyć organizację, mającą na celu pomoc i wsparcie dla osób mających myśli samobójcze, sam zespół założył zaś stronę internetową dla fanów potrzebujących pomocy.
Muzycy nie są pierwszymi artystami, którzy odeszli w wyniku samobójstwa przez powieszenie. W 1980 roku na taki krok zdecydował się między innymi angielski muzyk postpunkowego zespołu Joy Division Ian Curtis, w 2010 Alexander McQuuen (zanim powiesił się w szafie pełnej ubrań zażył śmiertelną dawkę narkotyków i podciął sobie żyły), w 2014 roku amerykański aktor i komik Robin Williams oraz w 2015 roku polski reżyser Marcin Wrona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s